Regeneratory w płynie

Regeneratory w płynie

Obsługa samochodu jest bardzo prosta dla osób, które już mają prawo jazdy dłuższy czas i zdążyły już wszystko opanować do perfekcji. Jednak jeśli za kierownicą siada osoba tuż po zdaniu prawa jazdy, będąc nieprzyzwyczajonym do samochodu, nieumiejętnie zmienia biegi, na czym cierpi skrzynia, której naprawa jest kosztowa. Dlatego warto dolać do oleju w skrzyni preparat poprawiający jej żywotność.

Regeneracja ruchomych części samochodu

regenerator skrzyni biegówJak już wcześniej wspomniałem, możemy dolać do oleju w skrzyni biegów specjalnego preparatu, który poprawi jej działanie oraz wydłuży jej żywotność. Regenerator skrzyni biegów działa w ten sposób, że w zetknięciu z metalową powierzchnią, bardzo wysoką temperaturą oraz olejem wytwarza pewnego rodzaju powłokę, która bardzo przypomina ceramikę, stąd nazwa się wzięła nazwa całego procesu, a mianowicie ceramizacja. Głównym zadaniem regeneratora w skrzyni biegów jest zmniejszenie tarcia między jej ruchomymi elementami. Poprzez zmniejszone tarcie wszystkie tryby oraz łożyska wewnątrz skrzyni dużo wolniej się zużywają, w efekcie czego skrzynia zyskuje dużo większą żywotność. Drugim zadaniem regeneratora jest usunięcie zebranego na trybach nagaru, który może powodować szybsze niszczenie się skrzyni. Dużą zaletą regeneratora poza tym, że wydłuża żywotność skrzyni, jest to, że dzięki niemu pracuje ona znacznie ciszej, a co za tym idzie, autem przyjemniej się jeździ.

Koszt zakupu takiego regeneratora nie jest duży. W porównaniu z tym, co musimy zapłacić mechanikowi, gdy skrzynia zepsuje się tak, że nie da się już jeździć, to są groszowe sprawy, a mianowicie około pięćdziesięciu złotych. Jak sami widzimy, lepiej jest zainwestować tę kwotę i mieć świadomość tego, że przejedziemy bez problemu na naszej skrzyni nawet o czterdzieści procent kilometrów.