Zastosowanie konopii w medycynie było przedmiotem sporu przez długie lata. Ostatecznie nie do zaprzeczenia dowody wykazały możliwość zastosowania konopnego kannabinoidu, czyli medycznej marihuany, w leczeniu  szeregu zapalnych i neurodegeneracyjnych zaburzeń.

W końcu legalne jest leczenie olejem CBD

dobrej jakości olej cbdNa rynkach europejskim i polskim pojawiły się w pełni legalne olejki kannabidolu uzyskiwane z kwiatów konopi. Sprzedawane specyfiki posiadają różny poziom stężenia tej substancji – od 4% do 30%. Opakowania są pojemności przeważnie 10, 30 i 50 mililitrów. Do potwierdzenia, czy jest to dobrej jakości olej cbd zalecam sprawdzić w internecie, czy producent posiada certyfikat, poświadczający odpowiednią jakość temu lekowi, wystawione przez laboratorium analityczne. Przetworzone olejki CBD są dostępne oczywiście w postaci płynnej, ale również w formie kapsułek oraz pasty. W zakresie dawkowania należy koniecznie skonsultować się z lekarzem. Można przyjąć, że średnio spożywa się ok. 2-3 mg leku co sześć godzin. Wynika to z faktu, że po ok. sześciu godzinach olej CBD ulega rozkładowi w ciele człowieka. W składzie lekarstwa do minimum ograniczono zawartość substancji psychoaktywnej THC. Każdy certyfikowany producent nie stosuje upraw GMO, pestycydów, herbicydów, hormonów na żadnym etapie produkcji olejku. Niestety cena wciąż  pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Koszt zakupu leku zaczyna się od ok. 150 zł a kończy się nawet na ok. 2000 zł – w zależności od stężenia procentowego lekarstwa.

Olej CBD stanowi przede wszystkim potencjalne narzędzie służące do zakłócania migracji komórek nowotworowych, a także metastazy guzów, czyli może powstrzymywać rozwój chorób nowotworowych. Ponadto działa między innymi przeciwbakteryjnie, dlatego też zalecany bywa przy schorzeniach o tego typu podłożu.