Rodzaje rusztowań przejezdnych

Rodzaje rusztowań przejezdnych

Każda firma budowlana powinna zapatrzyć się w odpowiednie rusztowanie, bowiem wykonanie prac na wysokości bez takiego sprzętu jest niemożliwe, a jeśli nawet, to na pewno nie jest bezpieczne. Jako że zakup takiej konstrukcji to niemały wydatek, warto zastanowić się, jaki model będzie najlepiej spełniał nasze wymagania i odpowiadał naszym potrzebom.

Zalety rusztowania jezdnego

rusztowania przejezdne składaneAby prace na wysokości przebiegały w sposób bezpieczny oraz efektywny, stosuje się specjalne rusztowania, czy tymczasowe konstrukcje, składające się z ram oraz podestów. Rodzaj rusztowania dobiera się zgodnie z danymi potrzebami, które uwzględniają wysokość oraz rozmiar powierzchni, na której wykonywane będzie zadanie. Najczęściej wybieranymi modelami są rusztowania przejezdne składane, dzięki którym konstrukcja potrzebna do wykonania pracy powstaje w bardzo krótkim czasie, a zamocowane u podstawy koła dają mobilność i możliwość szybkiego i łatwego przesunięcia rusztowania. Choć składane modele nie wymagają skręcania i powstają niemal natychmiast, nie należy obawiać się o ich stabilność oraz wytrzymałość, bowiem maksymalne obciążenie nie różni się od tego w tradycyjnie montowanych w tradycyjny sposób. Wykonanie z aluminium charakteryzuje się dużą trwałością, a zarazem lekkością, zatem jest proste również w transporcie. Jedynym ograniczeniem jest tutaj wysokość, bowiem takie modele umożliwiają wykonywanie pracy jedynie na wysokości kilku metrów.

Wykonywanie prac na wysokości wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań, które umożliwią wydajną, a przede wszystkim bezpieczna pracę. Do tego celu stosuje się tymczasowe konstrukcje, które wznosi się w miejscu wykonywania zadania. Ich rodzaj należy dobrać, uwzględniając wysokość oraz rozmiar powierzchni, która potrzebuje renowacji.