Spływy kajakowe na Mazurach

Spływy kajakowe na Mazurach

Mazury to jedno z najpiękniejszych miejsc na terenie polski. Duże, czyste jeziora i towarzyszące im niezwykłe krajobrazy są prawdziwą atrakcją, która każdego roku przyciąga tutaj wielu turystów. Dużą popularnością cieszą się sporty wodne, które dzięki wielu ośrodkom można uprawiać w każdym regionie Mazur. Szczególną popularnością cieszą się spływy kajakiem, które mogą być niezapominaną i pełną wrażeń przygodą.

Kajakiem po Mazurach

spływy kajakowe mazuryRóżnorodność krajobrazowa Mazur sprawia, że każdy powinien znaleźć tutaj coś dla siebie. Miłośnicy turystyki mają do dyspozycji wiele ciekawych zabytków, wędkarze mogą oddać się swojej pasji, a osoby, które nie lubią siedzieć w miejscu, chętnie oddają się sportowym emocjom. Rzeczą, z której powinien skorzystać każdy przyjezdny gość, są spływy kajakowe Mazury prócz pięknych jezior mogą pochwalić się równie atrakcyjnymi rzekami, które kryją w sobie wiele tajemnic i niezapomnianych wrażeń. Piękne, naturalne koryta rzek zachwycają różnorodnością oraz pozwalają podziwiać tutejszą niespotykaną nigdzie indziej roślinność. Do najpopularniejszych rzek, po których możemy pływać kajakiem, zalicza się Krutynię, Sapinę, Czarną Hańczę, Gołdapę oraz Pisę. W zależności od naszych możliwości oraz stopnia zaawansowania możemy wybierać zarówno spośród tych krótszych, jak i dłuższych dystansów. Trasy mogą wynosić nawet kilkadziesiąt kilometrów, jednak są podzielone na krótsze odcinki. Po drodze możemy podziwiać nie tylko wspaniałe widoki, ale i zabytkowe miejsca oraz wsie. Spływy kajakowe mogą być organizowane zarówno na jeden dzień, jak i w ramach wielodniowych szlaków, co jest prawdziwą gratką dla osób lubiących spędzać czas na łonie natury. Jest to ciekawa forma aktywnego wypoczynku, która daje wiele radości, a jednocześnie pozwala podziwiać piękno Mazur.

Spływy kajakowe są jedną z najciekawszych atrakcji dostępnych na Mazurach. Możliwość zwiedzania tego regionu od jego naturalnej, dzikiej strony, sprawia, że jeszcze bardziej możemy wczuć się w tutejszy klimat. Do najpopularniejszych rzek, które dysponują krótszymi, jak i dłuższymi dystansami, zalicza się Czarną Hańczę, Krutynię, Sapinę oraz Pisę.