Stacja Plum Eve wash

Stacja Plum Eve wash

Nasze oczy są bardzo wrażliwym narządem i trzeba o nie szczególnie dbać. Trzeba je chronić przed słońcem, czy zbytnią ekspozycją na działanie światła monitora komputera, gdyż działa to na nie destrukcyjnie. Gałki oczne trzeba niezwłocznie przemyć, kiedy dostanie się coś do środka.

Do czego służy stacja firmy Plum? 

plum eye washLudzkie oko dzięki łzom, w naturalny sposób pozbywa się zanieczyszczeń i ewentualnych ciał obcych takich jak rzęsa. Łzy dodatkowo nawilżają gałkę oczną i zabezpieczają ją przed uszkodzeniami. Jednak w nieprzychylnym środowisku, gdzie panuje duże zapylenie, oko samo sobie nie poradzi i potrzebna będzie pomoc z zewnątrz. Stacja Plum Eye Wash to zestaw do przemywania oka, który zawiera butelkę płynu z neutralnym pH w pojemności dwieście mililitrów, oraz drugą, większą butelkę ze specjalnym płynem, który wypłukuje resztki kurzu i ewentualne ciała obce z oka. Oba produkty są szczelnie zamknięte w małym pudełeczku, które powinno być stałym wyposażeniem każdego zakładu chemicznego, stolarskiego, czy takiego gdzie występuje duże zapylenie i pracownicy mają kontakt z silnymi środkami chemicznymi. Przemycie oka płynem Eye wash ma kluczowe znacznie dla naszego oka w chwili zagrożenia. Tylko w ciągu pierwszych minut po zanieczyszczeniu oka, jego przemycie może nam pomóc uchronić się przed poważnymi skutkami jakie może wywołać silnie drażniący środek chemiczny. Buteleczki posiadają specjalne aplikatory umożliwiające szybką i łatwą aplikację. Butelki z płynem są jednokrotnego użytku.

Produkt firmy Plum powinien być umieszczony w widocznym miejscu, a zaraz po użyciu należy go wymienić na nowy. Jest to produkt sterylny, posiadający certyfikat unijny i czytelną instrukcję obsługi w razie konieczności nagłego użycia. Płyny posiadają datę ważności, którą należy przestrzegać.