Stylowa dekoracja zawsze modnych kominków

Stylowa dekoracja zawsze modnych kominków

Jednym z pomysłów na wystrój salonu w domu wolnostojącym jest zaaranżowanie w nim kominka. Może on być elektryczny albo drzewny, w zależności od możliwości technicznych pomieszczenia. Kominki cieszą się niesłabnącą popularnością. Są nie tylko praktyczne, ale także efektowne. Można je upiększyć ciekawą zabudową z cegły, a także ozdobić fotografiami lub zegarem.

Różnorodność eleganckich stojących zegarów kominkowych

eleganckie zegary kominkowe stojąceDla entuzjastów czasomierzy sklepy przygotowały wiele ciekawych pomysłów. Asortyment sklepów z zegarami jest bardzo szeroki, od standardowych budzików po eleganckie zegary kominkowe stojące. Te drugie, ze względu na swoją formę, można nierzadko zaliczyć do dzieł sztuki. Stojące zegary kominkowe mogą być mechaniczne lub kwarcowe. W zależności od wystroju naszego wnętrza możemy wybrać czasomierze w stylistyce klasycznej lub nowoczesnej. Te pierwsze, na przykład dzięki umieszczonemu w nim wahadłu przypominają stare zegary z okresu klasycyzmu. Drugie mogą być w nowoczesny sposób wyposażone w metalową, ruchomą obręcz. Jedne zrobione są z imitacji drewna, inne posiadają chromowane, metalowe elementy. Chcąc nadać surowości naszemu wnętrzu warto pomyśleć o eleganckim czasomierzu z podstawą ze stalowych wygiętych prętach. Jeśli jednak wolimy wesołe wnętrza z odrobiną humoru możemy kupić kolorowy zegar z motywami kwiatowymi lub zwierzęcymi. Osoby praktyczne wybierają często zegary kominkowe, które posiadają na przykład ramki na zdjęcia, co nadaje przedmiotowi wielofunkcyjności.

Stylowe zegary kominkowe nadadzą elegancji i dobrego smaku każdemu pomieszczeniu. Wśród wielu różnych modeli, wzorów oraz styli z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Pomimo swojej nazwy zegary kominkowe świetnie sprawdzą się także w gabinecie, na biurku czy nawet w sypialni.