Sznurek idealny do makramy

Sznurek idealny do makramy

 

Makrama to sztuka dość podobna do szydełkowania, jednak zupełnie inna. Dlaczego tak jest. Przede wszystkim różnica polega na tym, że w przypadku makramy wszystko wykonuje się ręcznie – każdy element wiąże się za pomocą węzłów. Aby móc się tym zajmować potrzebny będzie dobry sznurek, który będzie miał wszystkie niezbędne właściwości oraz odpowiedni do tego celu wygląd.

Właściwości sznurków do makramy

sznurek do makramyPierwszą właściwością takiego sznurka będzie na pewno to, aby był wykonany z takiego materiału, który nie będzie się plątał. Pomimo tego sznurek powinien wykazywać odpowiednią sztywność, aby dało się robić wszystkie węzły i by były one odpowiednio mocne. Sznurek do makramy musi być wykonany z tworzywa, które będzie estetyczne, zarówno pod względem struktury, jak i barwy. Takie sznurki można samodzielnie barwić w specjalnych preparatach w warunkach domowych. Grubość sznurka w tym przypadku zależy od tego, co chcesz stworzyć. Duże znaczenie ma sama twardość sznurka. W przypadku tych cienkich sznurek musi być twardy. Im sznurek jest grubszy, tym mniejsza twardość jest wymagana. Takie sznurki kupimy w sklepach, które zajmują sie taką tematyką. Sznurki do makramy powinny również zachowywać taki sam kształt bez względu na to, jaka temperatura jest w pomieszczeniu, w którym są one przechowywane, zarówno na rolce, jak i już w dekoracji. Od sznurka i umiejętności wszystko zależy.

Cena za metr takiego sznurka jest zależna od tego, jaki on dokładnie jest. Trudno tutaj powiedzieć dokładnie, jaki musi być nasz sznurek. Pamiętajmy jednak o tym, by jego właściwości były odpowiednie. Z takim sznurkiem makrama stanie się z pewnością czymś przyjemnym, czemu będziemy chcieli poświęcać swój czas i cały czas zgłębiać wiedzę, zarówno z książek jak i z Internetu.