Ubrania ciążowe na lato

Ubrania ciążowe na lato

Lato jest porą roku, kiedy wszyscy zrzucamy grube kurtki i zakładamy cienkie ubrania z przewiewnych tkanin. Jednak nie każda tkanina jest dobra na tą porę roku, szczególnie jeżeli mówimy o sztucznych materiałach. Szczególnie powinny ich unikać kobiety w ciąży.

W co się ubierać latem w ciąży?

letnia odzież ciążowaPrzyszłe mamy stoją przed nie lada wyzwaniem, kiedy ich ciąża przybiera zaawansowany etap w czasie przypadającym na letnie miesiące. Jest wtedy bardzo gorąco i parno, a dodatkowe kilogramy  ie ułatwiają poruszania się. W takich momentach niezbędna jest letnia odzież ciążowa, którą można kupić w większości sklepów odzieżowych. Dla pań w ciąży, ubrania mają nieco inny krój, choć na pierwszy rzut oka mogą wyglądać na wieszakach identycznie jak klasyczne ubrania. Głównie się to dzieje za sprawą pasa w spodniach i spódnicach oraz tali w sukienkach. Muszą one mieć specjalne zaszewki, elastyczne wstawki czy podniesione stany, aby mogły pomieścić powiększający się brzuszek. Kupując takie ubranie, zawsze lepiej wziąć luźniejszy model niż opinający, ponieważ szczególnie w ostatnich miesiącach, kształty przyszłej mamy bardzo szybko się zmieniają. Latem najlepiej się sprawdzają zwiewne sukienki z odcięciem pod biustem, które pozwalają na całkowity komfort. Wiele kobiet wybiera krótkie spodnie z materiału z podniesionym stanem z elastycznego materiału, a do tego zakłada tom na ramiączkach lub klasyczny podkoszulek z krótkimi rękawami. Stawiając na wygodę, można kupić luźne spodnie dresowe czy leginsy.

Jak widać wybór odzieży letnie jest ogromny. Nawet w ciąży można wyglądać modnie i wygodnie. Warto jedynie zwracać uwagę na jakość ubrań, aby były wykonane z naturalnej bawełny, które jest najlepsza na lato, gdyż nie powoduje nadmiernego pocenia się.