Upominki dla gości weselnych-podziękowanie i pamiątka

Upominki dla gości weselnych-podziękowanie i pamiątka

Ślub to ponad wszelką wątpliwość wyjątkowy dzień, a następujące po uroczystości zawarcia małżeństwa wesele to okazja do świętowania w gronie bliskich osób i dzielenia się z nimi swoim szczęściem. Drobny upominek podarowany gościom jako forma podziękowań za przybycie i pamiątka tego pięknego dnia sprawi, że wasze wesele pozostanie w pamięci na dłużej.

Prezent jako podziękowanie dla gości weselnych

podziękowania dla gości weselnychPrzygotowanie wesela trwa miesiącami a niekiedy nawet latami i pochłania prócz czasu również energię i środki. Wedle zakorzenionego w tradycji zwyczaju goście przynoszą parze młodej na wesele prezenty na nową drogę życia, od jakiegoś jednak czasu powstaje nowy zwyczaj podarowania upominków gościom weselnym. Upominki takie to forma podziękowania dla gości weselnych za przybycie i za poświęcony parze młodej czas. Goście, to poza parą młodą najważniejsze osoby na weselu, dlatego warto podarować im choćby symboliczny upominek i podziękować za to, że zechcieli spędzić z nowożeńcami ten szczególny dzień. Podziękowania dla gości weselnych mogą mieć różne formy, może to być coś słodkiego, coś symbolicznego, lub bardziej praktycznego. Wszystko zależy od preferencji pary młodej. Upominki dla gości można ułożyć na stołach, obok winietek z nazwiskami, lub obdarować nimi gości wychodzących z wesela podczas pożegnania z nimi. Nieco bardziej popularna jest opcja pierwsza, w której upominki czekają na gości na stołach.

Upominki dla gości weselnych jako podziękowanie im za to, że chcieli razem z nami świętować nasze zaślubiny to oprócz miłego gestu, który sprawi, że dzień pozostanie w pamięci na długo także jeden z detali, za pomocą którego można stworzyć niezapomniany klimat wesela. Podarunki dla gości można dopasować do motywu przewodniego wesela.