Jak używać wosku zapachowego

Jak używać wosku zapachowego

Wielu osobom wydaje się, że wie jak używać woski zapachowe. Jednak czasami ich użycie przerasta niektórych ludzi. Cóż, wydawałoby się, że nie powinien być to problem, ponieważ wystarczy po prostu wosk włożyć na górę kominka. Jednak jak pokazuje praktyka, jest to coś nieco innego. Kule do kąpieli jest znacznie łatwiej użyć aniżeli wosk.

Kiedy wosk zapachowy będzie się topił?

wosk zapachowyByć może dlatego, że kulki po prostu wrzuca się do ciepłej wody, a wosk jeżeli mamy za mały kominek musimy dodatkowo rozkruszyć. Jeżeli położylibyśmy cały płat wosku na zbyt mały kominek mógłby on ulec zniszczeniu, ponieważ zanim wosk roztopiłby się spowodowałoby to szkody w jego powłoce. Dodatkowo łamanie wosku poleca się w sytuacji, gdy chcesz mieć cały czas świeży zapach, ponieważ trzeba ciągle dosypywać lub po prostu zapachy połączyć. W takim wypadku wosk także szybciej ulegnie rozpuszczeniu. Ważne jest to, aby pod kominkiem rozpalić świeczkę bezzapachową, świece zapachowe mogą całkowicie przekłamać zapach. Należy unikać tego błędu jak ognia. Gdy rozpalisz już podgrzewacz pod kominkiem zaobserwujesz jak wosk zaczyna się topić. Każda metoda rozmiażdżenia wosku jest dobra. Możesz położyć połowę, rozetrzeć go na mniejsze lub większe oczka. Im bardziej będzie on kruchy tym bardziej intensywny. Zapach wosku jest intensywny podobnie jak świeczki woodwick.

Dlatego, że żywotność takiego wosku oceniana jest na około osiem godzin jednak już około godziny wystarczy, by w domu rozchodził się piękny zapach. Dlatego także wystarczy on na długo, a później można dosypywać resztę produktu.