Wał korbowy do Ursusa

Wał korbowy do Ursusa

W silnie eksploatowanych maszynach rolniczych zamontowane są części, które wymagają szczególnej uwagi. Należy je regularnie konserwować oraz serwisować. Prace takie muszą zostać przeprowadzone w odpowiedni sposób przy użyciu przeznaczonych do tego narzędzi oraz wszelkiego rodzaju substancji konserwujących takich jak oleje lub inne płyny smarujące. 

Regularnie smarowanie kału korbowego 

wał korbowy C-360Jednym z najważniejszych elementów silnika spalinowego jest wał korbowy C-360 jeden z najpopularniejszych w Polsce modeli Ursusa wymaga zabiegu regularnego smarowania wału korbowego. Zabieg ten jest ważny ponieważ, podczas intensywnego użytkowania ciągnika i jeżdżenia po drogach piaskowych lub żwirowych mogą się do niego przyczepiać niechciane elementy, które mogą zaburzać jego prawidłową pracę. Element ten odpowiedzialny jest za poruszanie tłokami znajdującymi się w komorze silnika. Tak więc jeśli element ten nie będzie funkcjonował poprawnie bez pośrednio będzie się to przekładało na kulturę oraz jakość pracy jednostki napędowej. Do regularnego smarowania wału korbowego używane są specjalne oleje wlewane wprost do komory silnika. W celi zabezpieczenia tej części ruchomej bardzo często stosuje się różnego rodzaju dodatki olejowe, których zadaniem jest tego typu elementów przed ścieraniem oraz korozją. Dodatki te mają bardzo przystępne ceny i warto zastanowić się nad ich zakupem. Stosuje się je raz na pół roku bądź przy każdej wymianie oleju w silniku. 

Podsumowując dbanie o część jaką jest wał korbowy jest rzeczą niezbędną jeśli chcemy zachować naszą maszynę rolniczą w doskonałym stanie technicznym. Regularnie konserwowanie tego elementu może znacząco poprawić czas bezawaryjności kombajnu bądź ciągnika. Tak więc wymiana olejów oraz dodawanie wszelkiego rodzaju dodatków powinna odbywać się w stałych odstępach czasowych.