Wilgoć na ścianach – osuszanie

Wilgoć na ścianach – osuszanie

Mury na pierwszy rzut oka wydają się obiektami bardzo wytrzymałymi. Ich wyburzanie czasami zajmuje naprawdę sporo czasu. Mało kto jednak wie, że jednym z głównych zagrożeń związanych ze ścianami jest woda. Często zbyt duża ilość cząsteczek wody w ścianach powoduje ich osłabienie, odpadanie tynków czy nawet powstawanie pleśni i grzybów.

Sprawdzona metoda osuszania ścian

osuszanie muru grudziądzZ problemem wilgoci w domach zmagają się setki tysięcy Polaków. Wbrew pozorom wilgoć na ścianach nie musi być związana z powodzią czy podmywaniem przez wodę deszczową. Bardzo często do zawilgocenia domów dochodzi poprzez nieumiejętne skonstruowanie fundamentów, brak hydroizolacji na fundamentach czy też zbyt oszczędne ogrzewanie domów. Najbardziej niebezpieczne jest ogrzewanie domów w sposób mało wydajny przy jednoczesnym bardzo rzadkim wietrzeniu. Takie połączenie to w zasadzie przepis na wilgoć. Jeśli już przysłowiowe mleko się rozlało musimy wziąć sprawy w swoje ręce. Na chwilę obecną za najlepszy sposób osuszania ścian uchodzi metoda iniekcji krystalicznej. Jeśli chodzi o ten sposób na osuszanie muru Grudziądz zalicza się do miast, w którym bardzo często wykonuje się tego rodzaju zabiegi. Metoda iniekcji krystalicznej polega na aplikowaniu do wnętrza muru specjalnej substancji posiadającej właściwości higroskopijne. Takie rozwiązania sprawią, że wilgoć zostanie usunięta bardzo sprawnie i już nigdy nie powróci.

Niekiedy bywa tak, że zabieg osuszania ścian trzeba kilkukrotnie powtórzyć. W związku z tym po jednym zabiegu osuszania konieczne jest dokładne obserwowanie ściany oraz badanie poziomu wilgotności. Jeśli problem wilgotnych ścian dotknął również Państwa mieszkania to warto również pomyśleć o sprawdzeniu systemów wentylacji. Często one wpływają na powstawanie wilgoci bowiem nie odprowadzają pary wodnej.