Własna firma i fotowoltaika w Szczecinie

Własna firma i fotowoltaika w Szczecinie

Znajomi i rodzina od dawna przekonywali mnie do założenia własnej firmy. Byłem bardzo dobrym budowlańcem a przez ostatnie cztery lata nauczyłem się również montować takie rzeczy jak przydomowa oczyszczalnia ścieków czy ogniwa fotowoltaiczne.

Fotowoltaika w Szczecinie jako pomysł na biznes

Montaż paneli fotowoltaicznychNigdy nie lubiłem pracy przy oczyszczalni, zajmowała kilka dobrych tygodni a zarobek wcale nie był taki duży. Co innego panele słoneczne. Ich montaż był trudny ale bardzo krótki. W tym kontekście zarobki również były bardzo satysfakcjonujące. Kiedy się dowiedziałem, że szef dostaje dwa razy tyle co ja za montaż jednego panela zdecydowałem się założyć własne przedsiębiorstwo. Fotowoltaika w Szczecinie od zawsze mnie intrygowała. Kiedyś nie było jednak w Szczecinie dużo takich paneli słonecznych. Nie było też żadnej firmy montującej ogniwa. Dopiero mój szef nauczył się wszystkiego za granicą i wtedy przekazał to nam. Z tego powodu mam pewne wyrzuty sumienia kiedy odszedłem. Wiem jednak, że postąpiłem słusznie, liczyło się moje dobro, nie jego. Nauczony na co zwracać uwagę, czego unikać, jakie są najczęstsze kłopoty z panelami a przede wszystkim jak je skutecznie i porządnie montować miałem prawdziwy fach w ręku. Na początku nie miałem wielu zleceń. Wiedziałem jednak, ze fotowoltaika właśnie taka jest. Przez pół roku siedzisz bez pracy a przez kolejne pół nie wyrabiasz się ze zleceniami.

Czekałem więc cierpliwie i wreszcie się do czekałam. Jako pierwsze zlecenie miałem zaraz montaż kilkuset paneli na dachach szklarni. To był bardzo dobry początek, później poszło jeszcze lepiej.