Zabezpieczenie antykorozyjne wkrętów

Zabezpieczenie antykorozyjne wkrętów

Łączenie elementów drewnianych za pomocą łączników jest najczęściej realizowane poprzez wkręty, które już dawno wyparły gwoździe. Nie mam oczywiście nic przeciwko gwoździom, lecz trzeba pamiętać, że za pomocą wkrętów otrzymujemy szybsze, a co najważniejsze bardziej pewne połączenie. Do tego praktycznie się przy tym nie męczymy, bo używamy wkrętarki.

Ocynkowanie jako zabezpieczenie antykorozyjne wkrętów do drewna

wkręty ocynkowane do drewnaDrewno to dość miękki materiał, dzięki czemu wkręty wchodzą w niego bez problemu. Dzięki temu łączenie elementów drewnianych za pomocą wkrętów jest bardzo szybkie, a także niezwykle skuteczne. Wkręty są jak dotąd jedną z najpopularniejszych metod łączenia. Każdy potrafi łączyć drewno na wkręty i nie potrzebuje do tego żadnej specjalistycznej wiedzy. Wkręty do drewna różnią się pomiędzy sobą średnicą, długością, a także materiałem, z którego są zrobione. Największym problemem wkrętów jest korozja. Drewno jest mokrym i przewiewnym materiałem, dlatego też wykorzystanie materiału podatnego na korozje szybko osłabi wkręt. Lepiej jest zastosować coś bardziej odpowiedniego. Dużą odpornością na korozję wykazują się wkręty ocynkowane do drewna, które są pokryte cynkiem. Ta powłoka antykorozyjna nie dopuszcza do dewastacji wkrętów, nawet jeśli będą wystawione na środowisko ekspansywne. Korozja jest bardzo groźna dla połączeń wkrętowych, dlatego też wybór produktów na nią odpornych jest jak najbardziej uzasadnione.

Oczywiście wkręty ocynkowane kosztują trochę więcej, dlatego nie każdy chce je kupować. Powiem jednak tak, że jeśli nie mamy do czynienia z jakąś ważna konstrukcją, to jak najbardziej możemy zaoszczędzić. Jeśli jednak zależy nam na trwałości połączenia, to lepiej jest wydać trochę więcej i kupić jednak te wkręty ocynkowane.