Zabezpieczenie mieszkania podczas malowania

Zabezpieczenie mieszkania podczas malowania

Remont mieszkania z malowaniem ścian zawsze wiąże się z bałaganem i ryzykiem pomalowania niepożądanych elementów. Należy odpowiednio zabezpieczyć wszystkie elementy i przedmioty w mieszkaniu, aby malowanie przebiegło sprawnie i nie pociągnęło za sobą dodatkowych szkód w postaci zniszczonych i brudnych przedmiotów. 

Folie chroniące przed farbą 

folia ochronna do okienZ pewnością każdy, kto samodzielnie malował ściany, zdaje sobie sprawę z jakim bałaganem może się to wiązać. Ubrudzone farbą podłogi, listwy, framugi, okna i meble to ogrom pracy, który trzeba później włożyć aby doprowadzić je do początkowego stanu. Warto więc przed rozpoczęciem remontu zaopatrzyć się w różne rodzaje i duże ilości folii ochronnej. Przede wszystkim folia malarska i taśma malarska, którą zabezpieczymy podłogi, meble i wszystkie elementy znajdujące się przy ścianach, takie jak framugi i listwy podłogowe, czy też parapety. Należy dokładnie okleić je taśmą, a podłogi i meble wyłożyć folią, którą w kątach przyklejamy również przy pomocy taśmy. Folia ochronna do okien pozwoli nam zadbać o czyste szyby i ramy okienne, warto więc przyłożyć się do tego zadania i dokładnie z każdej strony okleić okna i drzwi balkonowe. Wszelkie elementy takie jak drzwi i meble – o ile mamy taką możliwość – najlepiej wynieść z malowanego pokoju, choć to nie wyklucza ich ofoliowania. Podczas malowania farba, która znajduje się na pędzlach, wałkach i na nas roznosi się po całym mieszkaniu. 

Remont i malowanie mieszkania to trudna praca wymagająca odpowiednich umiejętności i dobrego przygotowania. Warto zabezpieczyć wszystkie przedmioty w domu, aby nowe i czyste ściany nie musiały iść w parze z brudnymi i pomalowanymi meblami, podłogami i framugami. Warto skorzystać z gotowych folii ochronnych i taśm dostępnych w sklepach budowlanych.