Zakupy hurtowe czy detaliczne?

Zakupy hurtowe czy detaliczne?

Prowadzisz sklep? Jeżeli tak, to istnieje duża szansa, że zastanawiasz się czy lepszym pomysłem dla Ciebie są zakupy hurtowe czy też detaliczne. Te pierwsze rozwiązanie w większości przypadków jest o wiele bardziej opłacalne jeżeli chodzi o cenę. Jednak niestety nie zawsze ma sens ponieważ w większości przypadków nie ma to sensu.

Wyposażenie sklepu ma znaczenie

wyposażenie sklepuJeśli prowadzi się duży sklep to zakupy hurtowe mogą mieć sens zwłaszcza jeżeli chodzi o wyposażenie dużego sklepu. Wbrew pozorom nawet małemu sklepowi regały sklepowe są potrzebne w hurcie. Czasami również regały magazynowe warto kupić w większych ilościach. W takich przypadkach zwykle bardzo przydatna jest opcja zakupów hurtowych. Jeśli w konkretnej sytuacji potrzebne są zakupy wielu sztuk konkretnego produktu to w większości przypadków najlepszym pomysłem jest dokonanie zakupów w opcji hurtowej. Oczywiście czasami może bardziej opłacić się dokonanie zakupów detalicznych jednak w przypadku dużych sklepów to ma sens tylko i wyłącznie w przypadku rzeczy, których nie kupuje się zbyt często. Są to rzeczy takie jak stojaki reklamowe. Tego rodzaju produkty są zwykle potrzebne w ilościach detalicznych nawet w przypadku bardzo dużych sklepów. Podobna sytuacja ma miejsce jeżeli chodzi o stojaki na ulotki. Oczywiście jeśli planuje się długoletnią działalność to nawet produkty takie jak standy warto kupić w hurcie, jednak zwykle nie ma to większego sensu. Zawsze warto patrzeć na opłacalność względem danej chwili.

Czasami warto zapłacić więcej pieniędzy w danej chwili niż oszczędzić niewielką ilość pieniędzy na zakupie jednej sztuki konkretnego produktu. Zwykle ma to wiele większy sens. Oszczędności trzeba dokładnie i racjonalnie zaplanować. Jeżeli tak będzie to z całą pewnością będzie się w pełni zadowolonym.

Czytaj więcej na: www.wist-online.com