Zalety stosowania karmy hypoalergicznej

Zalety stosowania karmy hypoalergicznej

Podobnie jak ludzie, nasze psy miewają alergie. Oczywiście ich obecność koniecznie musi stwierdzić lekarz weterynarii, ale już zapobieganie objawom alergii, czyli chorobom skórnym, należeć będzie w pełni do nas. W tym miejscu warto penie zaznaczyć, że większość psich alergii ma podłoże w pożywieniu, z którego alergeny oddziałują na zwierzę.

Karma hypoalergiczna – właściwe żywienie psa

karma hypoalergiczna dla psówOczywistym zachowaniem w przypadku wykrycia alergii pokarmowej jest wykluczenie z diety psa konkretnych składników, które są dla niego uczulające. Tę praktykę przyjmują producenci karmy dla psów, którzy wśród swoich produktów dostarczają również karmę taką jak karma hypoalergiczna dla psów. Jest to karma, w której po pierwsze, na pewno nie znajdziemy żadnych zbóż, które są najczęstszym alergenem, jeśli chodzi o zwierzęta – wynika to z braku możliwości odpowiedniego strawienia tego składnika. Po drugie, karmy hypoalergiczne starają się pozbawić swój skład również mniej popularnych alergenów, na której jednak część zwierząt ma uczulenie. Wykluczane w tych karmach są więc takie składniki jak: soja, pomidory, jaja, drób i wołowina. Produkty te, które zawierają duże ilości białka, potrzebnego do odpowiedniego rozwoju psa, zastępowane są innymi składnikami, które są w stanie zaspokoić potrzeby, bez niepotrzebnych reakcji alergicznych. Z tego względu w składzie karm hypoalergicznych niezwykle często znajdziemy różnego rodzaju ryby, dziczyznę, jagnięcinę i brązowy ryż. Dzięki temu skład karmy jest odpowiednio wzbogacony, a jednocześnie bezpieczny.

Wszystkie składniki, które znajdują się w karmie hypoalergicznej są możliwie najlepszej jakości, ponieważ są to surowce biologicznie czyste. Dodatkowo wszystkie składniki poddawane są obróbce, która nie stanowi zagrożenia dla zdrowia zwierzęcia spożywającego tę właśnie karm. Karmy te bowiem wykonywane są przy wykorzystaniu tłoczenia na zimno.