Zastosowanie kurtyn w branży produkcyjnej

Zastosowanie kurtyn w branży produkcyjnej

Kurtyny przemysłowe wykorzystywane są już w wielu branżach. Jednak dopiero od niedawna służą pomocą także pracownikom produkcyjnym. Dzięki solidnemu wykonaniu oraz specjalnym certyfikatom są one dostosowane do warunków panujących w zakładach, a jednocześnie zabezpieczają resztę budynku od hałasu maszyn. Służą także do szczelnego zamknięcia wszelkiego rodzaju otworów i bram załadunkowych.

Jak kurtyny mogą ułatwić pracę?

kurtyny przesuwne na produkcjiJednym z głównych problemów dużych zakładów produkcyjnych jest szybkie uciekanie ciepła przez bramy służące do załadunku i rozładunku nowych towarów. W czasie otwarcia zimne powietrze przedostaje się do budynku, przez co musi być on znacznie mocniej ogrzewany. Kurtyny przesuwne na produkcji, zwłaszcza w takich miejscach sprawdzają się najlepiej. Dobrze dopasowane zabezpieczają przesz utratą ciepła, a jednocześnie nie zmniejszają sprawności pracy kierowców wózków widłowych. Zmniejszenie temperatury często ma duży wpływ na składowane produkty, bądź prowadzone badania, które potrzebują określonych warunków, by wszystko przebiegło zgodnie z planem. Zastosowanie kurtyny przesuwnej jest rozwiązaniem sprawdzonym, a przy tym tanim. Wybór właściwego stelaża oraz metrażu gwarantuje oszczędność ciepła i poprawienie warunków pracy, dzięki czemu firma może zaoszczędzić na wzmocnionym ogrzewaniu. Poza tym wykorzystanie ich także do oddzielenia przestrzeni pracy głośnych maszyn zapewni komfort pozostałym pracownikom zakładu. W wielu miejscach produkcyjnych, gdzie tworzą się liczne pyły i osady również stawia się na kurtyny, które zapobiegają dalszemu rozprzestrzenianiu się brudu.

Mimo prostej konstrukcji kurtyny przesuwne świetnie sprawdzają się w wielu branżach. Zarówno jako uszczelnienie, jak i wygłuszenie. Właśnie dlatego coraz więcej właścicieli decyduje się na wybór takiego rozwiązania do swojego zakładu produkcyjnego.