Zawiesia z łańcuchów najodporniejsze na trudne warunki

Zawiesia z łańcuchów najodporniejsze na trudne warunki

Każdy kto ma lub miał do czynienia z kwestią podnoszenia ładunków, wie, że nie ma tam miejsca na jakikolwiek błąd czy ustępstwa. Ładunki takie ważą od kilku do kilkudziesięciu ton i nie są wcale łatwe w transporcie. Ktoś na kim spoczywa wybór odpowiedniego zawiesia, ma trudne zadanie dopasowania go do przenoszonego ładunku.

Zalety zawiesi łańcuchowych

Zawiesia łańcuchoweNie będzie tu mowy o bezpiecznych i standardowych ładunkach, bo do takich przeznaczone są typowe zawiesia pasowe. Jeśli jednak mamy do przetransportowania przedmiot o ostrych krawędziach, będziemy już potrzebować innego rodzaju zawiesia. Najprościej zastosować wtedy zawiesia łańcuchowe. Są one najbardziej ze wszystkich zawiesi odporne na uszkodzenia mechaniczne. Można nimi przeładowywać na przykład blachę. Dodatkowo te zawiesia są wytrzymałe na warunki atmosferyczne, dlatego mogą być stosowane w warunkach zewnętrznych. Zawiesia łańcuchowe niepodatne są na działanie zasad i to jest ich przewaga nad zawiesiami pasowymi. Do ogólnego stosowania są zawiesia klasy 8, 10 i 12. Do ocynkowni przeznaczona jest klasa 4, istnieje również klasa 6 – nierdzewna. Popularności konstrukcji łańcuchowych dodaje różnorodność ich wersji, na przykład: jedno-, dwu-, trzy, czterociągnione. Oprócz tego są również jedno- i dwupętlowe. Zawiesia łańcuchowe dają największą gwarancję bezpieczeństwa. Są proste w montażu, łatwe w przechowywaniu i mają szeroką gamę zakończeń. Oczywiście, istnieje możliwość regulacji ich długości.

Rodzaj zawiesia trzeba przede wszystkim dopasować do ładunku, który ma być przenoszony, ale jeśli do wyboru mamy więcej rodzaj niż jeden, zawiesia łańcuchowe zawsze będą opcją pewniejszą. Wybór nie jest jednak oczywisty, bo każda firma kieruje się własnymi zasadami i priorytetami, i ma do tego pełne prawo.