Zbiornik na wodę dla krów

Zbiornik na wodę dla krów

 

Rodzice mojego chłopaka są właścicielami farmy, na której hodują krowy mleczne. Mają dwadzieścia dorosłych zwierząt oraz mniej więcej tyle samo niedojrzałych cieląt. Praca tam jest bardzo ciężka, trzeba rano i wieczorem wydoić krowy, następnie wypuścić je na pastwiska, nakarmić te zamknięte w oborach, napoić cielaki ustawione w porodówkach, dać jedzenie innym zwierzętom znajdującym się na terenie. Zimą trzeba również karmić krowy produkcyjne, gdyż są cały dzień w pomieszczeniu i nie mogą skubać zielonej trawki. Zaś latem trzeba przygotować sianokiszonki, zwykłe siano, słomę na ściółkę, paszę i zebrać kukurydzę z pola.

Pojenie krów ze zbiornika

zbiorniki na wodęNajgorsze jest jednak pojenie młodych jałówek, które są przywiązane na pastwisku kilka kilometrów od farmy. A że nie mają stałego dostępu trzeba tam jeździć dwa razy dziennie z nową dostawą wody. Niestety, pojenie odbywa się za pomocą 10 litrowych wiader, więc ich noszenie nie jest łatwe. Kiedy byłam u mojego chłopaka na wsi postanowiłam pomóc mu w tym zadaniu, co było dla mnie dużym błędem, najpierw musieliśmy dojechać na miejsce ciągnikiem, tak zwaną „sześćdziesiątką”, co nie było najprzyjemniejszym doświadczeniem, a potem biegaliśmy z wiadrami wypełnionymi po brzegi krowim napojem do każdego zwierzęcia, a było ich całkiem sporo. Po dojechaniu do domu zapytałam się go czemu po prostu nie kupią specjalnego poidła. Okazało się, że po prostu nie pomyśleli o takim rozwiązaniu, dlatego następnym razem jak dotarłam na wieś u młodych krów stały nowiutkie zbiorniki na wodę, wypełniane tylko raz na kilka dni, co było dużym udogodnieniem dla wszystkich pracowników farmy. Zbiorniki na wodę ucieszyły także krowy, które nie musiały z utęsknieniem czekać na dostawę.

Zbiorniki na wodę wszystkim właścicielom wolnowybiegowych zwierząt mogą ułatwić życie, ponieważ nie muszą codziennie doglądać ich pojenia, ponieważ robią to same. Zaś zwierzęta mają dużą swobodę w pobieraniu wody, ponieważ pojemniki stoją zawsze wypełnione świeżą wodą, kusząc jej krystalicznie czystą powierzchnią i chłodem dla zgrzanego ciała.