Zmiana ogrzewania a kratki kominkowe

Zmiana ogrzewania a kratki kominkowe

Właścicielką mieszkania jest osoba w podeszłym wieku. W mieszkaniu jest ogrzewanie piecowe, które sprawia starszej pani dużo kłopotów. Są trzy piece, każdy oczywiście winnym pomieszczeniu, natomiast łazienka jest nieogrzewana. Zimą jest tam dość chłodno, a jak wiadomo, w pewnym wieku łatwo o przeziębienia, z których szybko robi się zapalenie płuc.

Zapomnieliśmy o kratkach kominkowych

kratki kominkoweJesteśmy na etapie projektowania i wyboru odpowiedniego ogrzewania. Gazowe niestety nie może ono być, choć było by najbardziej komfortowym rozwiązaniem, ponieważ do kamienicy gaz nie jest doprowadzony. Elektryczne również nie wchodzi w grę ze względu na słabą instalację. Piece kozy, które polecali znajomi sama właścicielka odrzuca. Zdecydowanie argumenty przemawiają więc za kominkiem z rozprowadzeniem do wszystkich pomieszczeń. Zamontowany zostanie on w największym pokoju, w którym starsza pani spędza większość dnia i wieczory. Komin jest idealnie usytuowany, więc możemy brać pod uwagę śliczne kominki narożne. Wytyczne właścicielki są takie, aby było tanio, ładnie i ciepło. Wybraliśmy odpowiedni kominek, wszystkie elementy potrzebne do rozprowadzenie ciepła w mieszkaniu, kupiliśmy też od razu akcesoria do kominków. Jak się później przy montażu okazało, zapomnieliśmy, że kominki gazowe kratki zostały na ladzie w sklepie.

Nie było to większym problemem, ale czas nas gonił, bo dni coraz chłodniejsze. Po tygodniu prac rozpaliliśmy pierwszy raz w kominku. Jakie było nasze zadowolenie, gdy starsza pani popłakała się ze szczęścia, bo nawet w zawsze zimnej łazience było ciepło.