Znaczenie podajnika rolkowego

Znaczenie podajnika rolkowego

Unowocześnienie procesów produkcyjnych niesie ze sobą ewolucję urządzeń pomocniczych w procesie wytwarzania. Przykładem takich urządzeń jest podajnik rolkowy. Zmniejsza wkład pracy fizycznej operatora maszyny oraz pozwala na uzyskanie lepszych parametrów wykonanej pracy.

Charakterystyka dobrych podajników rolkowych

niezawodny podajnik rolkowyWyposażenie stanowisk pracy w podajniki rolkowe usprawniło proces technologiczny i transportowy firm i zakładów pracy. Niezawodny podajnik rolkowy musi posiadać kilka cech by nosił takie miano. O jakości podajnika rolkowego świadczy materiał z jakiego jest zbudowany. Podstawa podajnika musi stanowić solidne i stabilne oparcie, którego wysokość można regulować dostosowując do poziomu stołu roboczego maszyny. Musi być wykonany z bardzo dobrych profili stalowych. Niezawodny podajnik to także jego rolki. Rolki muszą być osadzone na osiach za pośrednictwem odpowiednich dla przenoszonych ciężarów łożysk stalowych. Materiał, z których są wykonane rolki musi być trwały. Najczęściej używanym do ich produkcji jest stal nierdzewna, ocynkowana i węglowa. W zależności od produktów jakie są podawane rolki można pokryć powłokami amortyzacyjnymi z ABS lub PCV. Operator urządzenia może mieć zamontowany na podajniku przymiar ułatwiający odmierzanie materiału do produkcji. Niezawodny podajnik rolkowy to taki, który jest odpowiednio dopasowany do potrzeb pod względem szerokości i długości. Praca z podajnikiem rolkowym znacznie ułatwia prawidłowe podawanie materiału do maszyny

Praca musi przebiegać przy jak najmniejszym zmęczeniu operatora maszyny przy zapewnieniu najwyższej wydajności.Tutaj swoją rolę spełnia podajnik rolkowy. To bardzo ważne urządzenie wspomagające pracę. Dobrze dobrany podajnik pozwala na oszczędności w wielu wymiarach.